Roku 1815 (Vídeňský kongres) se stal ostrov Korfu součástí Republiky Jónských ostrovů pod britským protektorátem.
Během britského období byla vytvořena velká část moderní infrastruktury, jako například 700 km dlouhá silniční síť, která patří mezi nejhustší v celém Řecku.
Jónské ostrovy získaly novou ústavu, státním náboženstvím byla vyhlášena řecká pravoslavná víra a řečtina se stala oficiálním úředním jazykem.
Historie řeckého ostrova Korfu, to je dlouhý příběh, který začal již někdy před 9000 lety, kdy se vzhledem k neustále rostoucí výšce hladiny moře ostrov oddělil od řecké pevniny.
Předpokládá se, že už tehdy tam existovalo lidské osídlení, i když nebyla odhalena žádná pohřebiště, ani jiné důkazy přítomnosti lidí v době bronzové.
V 8. století př.n.l. tu byla založena řeckými přistěhovalci první kolonie.
Oblast a stejnojmenná zátoka Agios Georgios se nachází na severozápadě řeckého ostrova Korfu, asi 35 km od hlavního města Kerkyra, v sousedství s celou řadou podobných malých vesniček stejnojmenného regionu.
Od té doby ale již potažené zlato zvětralo a dnes ho již nerozpoznáte. Obě sochy ale stále můžete obdivovat v okolních zahradách. Sochu básníka Heinricha Heina, kterou v roce 1873 vytvořil dánský sochař Louis Hasselriis, nechal císař odstranit a nahradil jí plastikou císařovny Sisi. Ta je v současné době k vidění ve francouzském městě Toulon.
Přírodní ráj na ostrově Korfu a mírné středomořské klima oceňovala již rakouská císařovna Alžběta Bavorská, zvaná Sisi. A i proto se sem dnes vydává také mnoho turistů, aby při pěších túrách uctili památku oné panovnice. Součástí vašich výletů po ostrově Korfu se tak může stát i návštěva letní rezidence císařovny.
Liapades je malá vesnice v tradičním stylu, která se nachází v severozápadní části ostrova Korfu, ve které žije asi 900 obyvatel. Je jednou z nejkrásnějších vesnic na ostrově, vzdálená asi 25 km od hlavního města Kerkyra.
Není to oblíbené místo jen kvůli pláži, jež se rozprostírá 1 až 2 km od vesnice, ale hlavně také blízkost města Paleokastritsa (cca 4 km), jednoho z nejoblíbenějších letovisek na ostrově.
Arillas (nebo také Arilyas) je malé a klidné letovisko na severozápadním pobřeží ostrova Korfu, kde žije přibližně 450 stálých obyvatel. Moc zábavy na pláži sice nenabízí, ale přesto patří toto místo, vzdálené 10 km od Sidari a 25 km od letoviska Paleokastritsa, mezi nejoblíbenější a nejživější prázdninová místa na ostrově.
Angelokastro (v překladu "Andělský hrad") patřilo k jednomu z nejvýznamnějších obranných zařízení na ostrově Korfu, který dnes patří k Řecku. Jeho strategická, těžce dobyvatelná poloha na severozápadním cípu ostrova a dobrý přístup na jižní Jaderské moře z něj po staletí dělaly velmi důležité místo pro další osud a vývoj ostrova.
Acharavi byla původně rybářská vesnice, ze které se stalo prázdninové letovisko, kde žije asi 650 obyvatel. Nachází se uprostřed severního pobřeží ostrova Korfu, asi 35 km od hlavního města Kerkyra. Je to rovinaté a klidné místo, obzvláště vhodné pro rodiny s dětmi.
Obec se v antické době jmenovala Ivi. V roce 32 př.n.l. ho zničili Římané a zabili všechny mladé lidi. Místo bylo poté nazýváno jako "neradostné mládí", v řečtině "achari ivi".
Korfu (řecky Kerkyra) je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Řecku. Je to nejsevernější a druhý největší ostrov ve skupině ostrovů v Jónském moři, s přibližně 110 tisíci obyvateli. Ostrov je rozdělen do tří částí dvěma horskými pásmy.
Severní část je hornatá a kopcovitá, střední a jižní je pak plochá. Klima na západním pobřeží je mírnější, než na pobřeží východním, ale na celém ostrově panují horká léta a mírné zimy, větší četnost dešťů je pak v období od října do dubna. Na severním pobřeží bývá často vítr a vlny, jižní pobřeží je klidnější.